Blog

Noi informatii catre participantii in competitiile municipale

Stimati participanti,

Asociatia noastra pregateste in aceste zile, si ca urmare a unor solicitari venite din partea Dumneavoastra, o propunere  pentru reluarea, in prima faza, a antrenamentelor sportive, cu respectarea prevederilor institutiilor statului si ale Federatiei Romane de Fotbal.

Asociatia noastra va juca un rol important in reconstruirea si reconsolidarea fotbalului amator din Romania dupa Covid-19.

Suntem constienti de suferintele provocate de Covid-19 atat in randul populatiei din municipiul Bucuresti si din localitatile invecinate cu acesta, cat si in cadrul activitatilor economice, grav afectate de coronavirus, printre care se numară și sportul amator. Gandurile noastre merg in aceasta perioada catre toti cei care au fost afectati de aceasta pandemie.

In ultimele saptămani, in pofida numeroaselor incertitudini generate de evolutia dinamica si oscilanta a Covid-19, Asociatia noastra a lucrat in mod constant la o serie de scenarii, definind termene și responsabilitati clare pentru fiecare dintre ele.

Ca intotdeauna, va rugam sa transmiteti propunerile Dumneavoastra care vizeaza reluarea activitatilor sportive si, in special, de antrenament, la adresa de e-mail secretariat@amfb.ro, pana cel tarziu miercuri, 6 mai, ora 14.

In data de 7 mai, cu ocazia intalnirii on-line cu conducerea Federatiei Romane de Fotbal si cu a celorlalte Asociatii Judetene, Presedintele Marian Luminare va inainta o propunere care va contine sinteza solicitarilor Dumneavoastra urmand ca ulterioarele decizii sa va fie aduse la cunostinta de indata ce acestea ne vor fi transmise.